WIELKI SUKCES KUTNOWSKIEGO JUDOKI

W minioną sobotę w hali sportowej OSiR w Oleśnicy rozegrano jeden z najbardziej prestiżowych turniejów judo w naszym kraju, którym jest Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych.
Znakomicie na matach Dolnego Śląska zaprezentował się Miłosz Myszkowski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon” MDK Kutno. Startujący w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej -81 kg judoka, dotarł aż do finału, zdobywając srebrny medal, co jest największym sukcesem przedstawiciela naszego klubu w długoletniej historii tej imprezy.
Kutnianin walczył bardzo efektownie, a przede wszystkim skutecznie, wygrywając z kolejnymi rywalami przed czasem. W półfinale stoczył niezwykle ciężki pojedynek z Sebastianem Rybickim – aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W trzeciej minucie dogrywki, czyli po blisko 7 minutach walki, Miłosz wykonał rzut seoi nage oceniony na waza ari, by po chwili przejść do skutecznego trzymania w parterze dającego zwycięstwo. Po tej walce obaj zawodnicy przez dłuższy czas dochodzili do siebie.
Blok walk finałowych poprzedziło uroczyste otwarcie, uświetnione przez władze miasta Oleśnica, sponsorów, prezesów Polskiego Związku Judo oraz okręgowych związków.
W finale kategorii -81 kg, po bardzo widowiskowej i technicznej walce, Miłosz uległ przez trzymanie Fabrycjuszowi Tarkowskiemu (AZS Opole).
Gratulujemy naszemu judoce osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów już w kategorii juniorów, do której przechodzi od nowego roku.
Miłosz Myszkowski jest uczniem III klasy I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, a judo w UKS ,,Ippon” MDK trenuje od I klasy szkoły podstawowej.

Post Author: admin