XV Otwartych Mistrzostwach Kutna Dzieci i Młodzików

W minioną sobotę w hali sportowej SP nr 6, przez blisko 10 godzin rywalizowali młodzi judocy w XV Otwartych Mistrzostwach Kutna Dzieci i Młodzików.
Cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością turniej, zgromadził na starcie rekordową liczbę ponad 300 zawodniczek i zawodników z 25 klubów, reprezentujących 5 województw.
Oficjalnego otwarcia zawodów, w imieniu Prezydenta Miasta Kutno, dokonał dyrektor Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta – Pan Paweł Szczepanik.
Jedenastoosobowa grupa judoków z UKS Ippon MDK Kutno, wywalczyła 8 medali oraz 3 miejsca punktowane (V-VIII). Najlepiej zaprezentowała się startująca w grupie najmłodszej (U-11) Aleksandra Sala, która nie dała szans rywalkom, wygrywając wszystkie 4 walki przed czasem. Ola, podobnie jak przed rokiem, stanęła na najwyższym stopniu podium, potwierdzając swój duży sportowy talent.
Srebrne medale wywalczyli: Igor Orzeszek (48 kg) i Wiktoria Chodor (32 kg) oraz startujący w kategorii młodzików U-15: Nikodem Wacławski (55 kg) i Bartek Jędrzejczak (66 kg). Osiągnięcia gospodarzy uzupełnili zdobywcy trzecich miejsc: Franek Korput (30 kg), Nadia Wacławska (35 kg) i Dominika Chodor (45 kg). Ponadto, na miejscach punktowanych uplasowali się: Jeremiasz Kaca (-51 kg) – V miejsce, Mikołaj Bińczak (32 kg) – VII, oraz Natan Wacławski (32 kg) – VII.
Rekordowa frekwencja, sprawne przeprowadzenie imprezy, bardzo ładne grawerowane medale i puchary dla czołowych zawodników sprawiły, iż organizatorzy usłyszeli mnóstwo pochwał i słów uznania od trenerów, działaczy i rodziców z różnych stron kraju.
Organizatorzy z UKS Ippon MDK Kutno składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego i sportowego imprezy, a w szczególności Prezydentowi Miasta i Przewodniczącemu Rady Miasta Kutno za wydatne wsparcie finansowe, a także dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 6 oraz wszystkim wolontariuszom.
Cieszący się coraz większym zainteresowaniem kutnowski turniej stał się znakomitą wizytówką i promocją naszego miasta w Polsce.

Post Author: admin