SREBRO KUBY OSOWSKIEGO W PRESTIŻOWYM TURNIEJU JUDO

Dużym sukcesem zakończył się start kutnowskiego judoki Kuby Osowskiego z UKS Ippon MDK w prestiżowym ogólnopolskim turnieju COPERNICUS JUDO CUP w Toruniu.
Rywalizujący w kategorii -81 kg Kuba stoczył cztery walki z bardzo mocnymi przeciwnikami, pokonując trzech z nich w pięknym stylu. I tak w I rundzie już po kilkunastu sekundach walki rzucił na ippon Michała Stolarskiego (Bushido Szczecin). W kolejnym starciu również przed czasem wyeliminował Patryka Polecha (Truso Elbląg), by w półfinale już po kilku sekundach pokonać efektownym rzutem faworyzowanego Adriana Szurowskiego (Opty Gdynia).
W finale uległ, po emocjonującej walce, reprezentantowi klubu Kodokan Toruń – Mateuszowi Rek-Morawskiemu, który wykonał skuteczne duszenie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Kuba pokonał (poza pierwszą walką) zawodników z rocznika 2006, a więc 2 lata starszych od siebie.
Dwóch młodszych judoków z UKS Ippon MDK Kutno, rywalizujących w grupie wiekowej ,,U-15 młodzik” wywalczyło miejsca punktowane: