Kolejne sukcesu judoków z MDK

Znakomicie zaprezentowali się młodzi judocy z UKS Ippon MDK Kutno w dwóch ostatnich startach, na matach Skierniewic i Płocka. 11 czerwca, w Skierniewicach, rozegrano silnie obsadzony (ponad 300 zawodników) Ogólnopolski Turniej Dzieci, który stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W turnieju wzięła udział 7 osobowa ekipa z Kutna, która wywalczyła 5 medali (1-2-2), w tym 1 złoty (Aleksandra Sala). Oprócz Oli, medale zdobyli: Nadia Wacławska i jej starszy brat Nikodem – srebrne, a także Franek Korput i Bartek Jędrzejczak – brązowe.
Rozegrane tydzień później Otwarte Mistrzostwa Płocka zostały wręcz zdominowane przez naszych judoków. W hali SP nr 16 aż 11 razy stawali na podium, w tym 7 razy na jego najwyższym stopniu. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, do rywalizacji sportowej wróciła Iga Kołaczyńska, zwyciężając w kategorii wagowej -63 kg.
Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali zawodnicy, których osiągnięcia przedstawiają się następująco:
Aleksandra Sala – I miejsce (U-10, -26 kg)
Nadia Wacławska – I miejsce (U-10, -32 kg)