XIV Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo,

14 maja, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, które zgromadziły na starcie ponad 200 młodych zawodników z 26 klubów z 4 województw.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta pan Paweł Szczepanik. Przeprowadzenie tak dużej imprezy było możliwe głównie dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miasta Kutno Mariusza Sikory, którą od lat otrzymuje sekcja judo UKS ,,Ippon” Kutno. W ślad za świetną organizacją i oprawą turnieju, poszły bardzo dobre wyniki naszych młodych judoków. Kutnianie wywalczyli aż 9 medali, w tym 4 złote, co dało im bardzo wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej wszystkich klubów.
Znakomicie zaprezentowali się najmłodsi (kat. U-10) zawodnicy, tj. Ola Sala, Franek Korput i Igor Orzeszek, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Listę złotych medalistów uzupełnił Bartek Jędrzejczak (U-14), który nie dał szans rywalom w kat. -60 kg. Srebrne medale wywalczyli: Nadia Wacławska, jej brat Natan Wacławski oraz Mikołaj Bińczak, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Leo Szymański-Popławski i najstarszy z rodzeństwa Wacławskich – Nikodem (U-14).
Gospodarze imprezy zebrali wiele pochwał dotyczących organizacji turnieju, atrakcyjnych trofeów oraz gościnności od przedstawicieli wielu ekip, których liczba liczba z roku na rok się zwiększa.

Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo stają się coraz bardziej rozpoznawalną imprezą, a także znakomitą promocją naszego miasta w całym kraju.

Post Author: admin