Łucznicy z MDK na mistrzostwach

Tym razem grupa młodych łuczników zrzeszonych w trzech sekcjach Młodzieżowego Domu kultury wzięła udział w swoich pierwszych wyjazdowych zawodach. Dzień wcześniej wzięli udział w pokazie łuczniczym podczas imprezy rekreacyjnej w Oporowie. Starostwo Powiatowe w Kutnie wsparło wyjazd reprezentacji Powiatu Kutnowskiego na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Łucznictwie klasycznym, do Zgierza. 5 czerwca 2021 r., dwanaście osób w kategoriach; junior młodszy, młodzik i dzieci rywalizowało w strzelaniu do tarcz z odległości 60, 40, 25, 20 i 15 m oddając po 72 strzały każdy. Były to pierwsze tego typu zawody, w których miały okazję wziąć udział dziewczęta i chłopcy z terenu Powiatu Kutnowskiego. Skład reprezentacji to; Kinga Golisz, Jakub Medyński, Aleksandra Głowacka, Kacper Cieplak, Milena Drabik, Tymon Rybicki, Stanisław Barański, Urszula Michalak, Lena Nowogórska, Maja Szcześniak, Maksymilian Michalak, Miłosz Tokarski.
Najlepszy wynik osiągnęła Milena Drabik gromadząc 327 pkt. Pozostali zawodnicy sklasyfikowani w swoich kategoriach, zajmowali miejsca od 4 do 7. Zawodnicy mieli zapewniony bezpłatny przejazd pojazdami udostępnionymi przez Starostwo i STS Lechita pod opieką osób oddelegowanych przez Młodzieżowy Domu Kultury. Sprzęt łuczniczy wykorzystywany w zawodach udostępniony został przez Młodzieżowy Dom Kultury i Społeczne Towarzystwo Sportowe „Lechita”, a są to niebagatelne kwoty bowiem choćby jedna strzała to koszt rzędu 25 zł.
Nasi zawodnicy, którzy dopiero od niedawna trenują pod okiem trenera Marka Drabik w sekcji łuczniczej MDK i sekcji łuczniczej STS „Lechita”, rywalizowali z tak znanymi klubami jak; Społem Łódź, Boruta Zgierz I „Piątka” Zgierz, a także Czerniawka Łagiewniki i Apacz Łódź.
Kolejne zawody w formie turnieju rozegrane zostaną na początku sierpnia obok Muzeum Zamek w Oporowie. Zapraszamy!
KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Post Author: admin