5 złotych medali dla judoków MDK

W miniony weekend dziewięcioro judoków z UKS Ippon MDK Kutno wzięło udział w XV Otwartych Mistrzostwach Płocka, rozegranych w hali SP nr 16, przy ul. Piasta Kołodzieja. Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium, z czego aż pięcioro – na najwyższym jego stopniu. Tak udanego startu nie zanotowaliśmy już od bardzo dawna. Startujący w trzech grupach wiekowych judocy, w większości przypadków zdominowali swoje kategorie wagowe, zdobywając aż 5 złotych medali! Na największe pochwały zasłużyli szczególnie: Iga Kołaczyńska (U-16, -52 kg) i Kuba Osowski (U-14, +55 kg), którzy stoczyli po cztery walki, wygrywając wszystkie przed czasem. Szczególnie efektowne i szybkie zwycięstwa Igi wzbudziły uznanie obserwatorów i trenerów z innych klubów. Efektowne rzuty wykonywał też startujący w najmłodszej grupie wiekowej Marcel Kozmana – zwycięzca kategorii do 45 kg. Oprócz wymienionej trójki, na najwyższym stopniu podium stanęli też Bartek Jędrzejczak i Filip Guliński. Dzielnie walczyli też zdobywcy srebrnych krążków: Franek Pawłowski (4 wygrane i 1 porażka), Nikodem Wacławski (4-1), czy Michał Kaczmarek.
Wyrazy uznania należą się również Julianowi Ślepeckiemu, który w ćwierćfinale stoczył najdłuższy w całym turnieju (blisko 8 minutowy) pojedynek z dużo bardziej doświadczonym rywalem Erykiem Huberem (KS Zryw Łowicz), posiadającym stopień 3 Kyu. W szóstej minucie dogrywki wykonał skuteczny atak punktowy i awansował do półfinału, gdzie po zaciętej walce (też z dogrywką), uległ koledze z klubu – Nikodemowi Wacławskiemu.