MIŁOSZ MYSZKOWSKI DRUGIM JUDOKĄ W POLSCE!

W minioną niedzielę najlepsi judocy z całego kraju w kategorii wiekowej juniorów młodszych (U-18), rywalizowali na matach gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej. Prestiżowy Puchar Polski – Baltic Judo Cup zgromadził ponad 400 czołowych zawodniczek i zawodników z blisko 100 klubów. Na tle silnej konkurencji znakomicie zaprezentował się judoka Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon” MDK Kutno, który w wadze do 81 kg wywalczył srebrny medal, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem. Nasz zawodnik walczył zarówno efektownie, jak i skutecznie, eliminując kolejnych rywali w drodze do finału.
Już w I rundzie po ponad 2 minutach walki rzucił na ippon Patryka Jakubowskiego (Ikizama Piaseczno). Następnie zmierzył się z groźnym przeciwnikiem, jakim był Jarosław Giembicki z Olimpii Poznań. Miłosz walczył bardzo dobrze taktycznie, kontrolował pojedynek, i po wykonaniu dwóch technik ocenionych na waza ari, uzyskał tzw. ,,łączony ippon”, który dał mu drugie zwycięstwo przed czasem.

Walka ćwierćfinałowa z Michałem Kaliszem trwała zaledwie kilkanaście sekund, i zakończyła się efektownym ipponem, po rzucie ko uchi gari. W półfinale bardzo trudny i emocjonujący pojedynek z Kacprem Wątkowskim, zakończył się na początku 4 minuty pięknie i dynamicznie wykonaną techniką seoi nage.  Czwarta wygrana walka przed czasem dała Miłoszowi niespodziewany, acz jak najbardziej zasłużony awans do finału, w którym uległ przez trzymanie aktualnie najlepszemu zawodnikowi w kraju – Jakubowi Kielesińskiemu z Legii Warszawa.
Medale brązowe w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 81 kg wywalczyli: J. Mizin (Gwardia Łódź) i F. Tarkowski (AZS Opole).
Drugie miejsce i srebrny medal to duży sukces kutnowskiego judoki, który jest uczniem I LO im. J. H. Dąbrowskiego, a swoją ulubioną dyscyplinę sportu uprawia od blisko 10 lat.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Post Author: admin