“Majówka z łukiem” – relacja.

W dniu 22 maja 2021 r na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie odbyły się zawody „Majówka z łukiem”. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kutnie wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Kutnie i Okręgowym Związkiem Łuczniczym w Łodzi.

W zawodach wystartowało 23 zawodników ze Zgierza, Kutna, Żychlina, Bedlna i z Łagiewnik Nowych (powiat zgierski).  Na zawodach rozegrano dwie konkurencje. Na boisku do tarcz z odległości 30 m. strzelali juniorzy młodsi, a w sali gimnastycznej z odległości 10 m. strzelały dzieci w kategorii młodzik i młodzik młodszy.

W klasyfikacji indywidualnej juniorów młodszych (tor 30 m.) pierwsze miejsce zajęła Oliwia Bagińska z KS Boruta Zgierz, drugie miejsce Milena Drabik z STS Lechita (Bedlno), trzecie Oktawia Szymaczak z LUKS Czerniawka (Łagiewniki Nowe).

W klasyfikacji młodzików (tor 10 m.) pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Paździor z KS Boruta Zgierz, drugie miejsce Oliwia Krupińska z LUKS Czerniawka (Łagiewniki Nowe), trzecie Oliwia Frątczak z KS Boruta Zgierz.

W klasyfikacji zespołowej (open) pierwsze miejsce zajęła drużyna „Powiat Zgierski I”, drugie miejsce „STS Lechita – Bedlno”, trzecie miejsce „Powiat Zgierski I”.

Sędzią głównym zawodów była Pani Ewa Siemońska, prezes Okręgowego Związku Łuczniczego w Łodzi.

„Majówka z Łukiem” była pierwszym turniejem łuczniczym dla większości dzieci i młodzieży z sekcji łucznictwa sportowego z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. W barwach MDK Kutno wystąpiło 16 zawodników trenujących w Kutnie, Bedlnie oraz Żychlinie (młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii).

KLIKNIJ W DOWOLNE ZDJĘCIE:

Post Author: admin