15 medali judoków z Kutna

Bardzo pracowitą końcówkę sezonu 2018/19 mięli judocy UKS IPPON MDK Kutno.
W ubiegły weekend startowali na dwóch frontach,w Otwartych Mistrzostwach Płocka (5 osób) i w Międzywojewódzkim Turnieju w Łodzi, gdzie również wystąpiło 5 zawodników. Obydwa starty trzeba uznać za udane, jednakże występ młodych judoków w Płocku był wręcz znakomity. Na matach SP nr 16 przy ul. Piasta Kołodzieja zdeklasowali rywali zdobywając aż 4 złote medale i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kuba Osowski U12 50 kg, Damian Bronikowski U14 46 kg, Dawid Ziółkowski U14 60 kg i Miłosz Myszkowski U16 60 kg, który wszystkie pojedynki wygrał przed czasem. Jedynie Iga Kołaczyńska, która nie zmieściła się w kat. 48kg, zmuszona była walczyć w kat. do 55kg, gdzie wygrała 3 walki i przegrała tylko 1 po dogrywce, co dało jej brązowy medal.
Nieco mniej spektakularny, choć także udany, był start w Łodzi, skąd przywieźliśmy kolejne 4 medale: złoty Filip Guliński U14 55kg, 2 srebrne Bartek Jędrzejczak U12 42kg i Franek Pawłowski U14 42kg, a1 brązowy Krzysztof Chróścik U14 42 kg. 5 miejsce zdobył Franek Helman.

Ostatnim przed wakacjami startem był Ogólnopolski Turniej Dzieci w Skierniewicach, gdzie nasi zawodnicy 6-krotnie stawali na podium. Najlepiej zaprezentowali się najbardziej doświadczeni , tj. Iga Kołaczyńska U16 48kg i Damian Bronikowski U14 55 kg oraz Kuba Osowski U12 52 kg, którzy pewnie pokonali swych rywali, stając na najwyższym stopniu podium. Dobrze zaprezentowali się również młodsi , czyli Iza Guzowska U10 45kg, która zajęła 2 miejsce oraz Julian Ślepecki U10 36kg i Bartek Jędrzejczak U12 42kg, plasując się na 3 pozycji. Tuż za podium na 4 miejscach uplasowali się Alan Solarski i Filip Guliński. Efektem startu Kutnian w 3 ostatnich przed wakacjami turniejach, było wywalczenie aż 15 medali : 8 złotych , 3 srebrnych i 4 brązowych.

Post Author: admin